Home Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu je určená k zachytávání dešťové vody ze střech, která následně slouží jako voda užitková na zalévání zahrady, na splachování WC v domě, praní nebo např. na mytí aut. Ušetříte min. 50 % pitné vody.
Pitná voda je nenahraditelná surovina a člověk by se měl naučit jí šetřit, zvlášť když je možnost využívat vody dešťové. Tím, že začnete využívat dešťovou vodu v domácnosti, budete šetřit zdroje pitné vody a životní prostředí, zároveň i své peníze.

více info

Podle druhu podloží v místě usazení se určuje druh nádrže.

Samonosné nádrže jsou určené do míst se stabilním podložím – nesmí se v místě usazení vyskytovat spodní voda, jílovitá nebo písčitá půda. Právě do tohoto nestabilního podloží jsou určené nádrže dvouplášťové. Nádrže k obetonování jsou do skalnatého podloží nebo je lze umístit do svahu, kde hrozí vyšší statické zatížení.

Velikosti nádrží vyrábíme od 2 – 20 m³ ve tvarech kruhových nebo hranatých. Vyrábíme i atypické rozměry, pokud je to technicky možné. Výhodné je zakoupit si nádrže na vodu ve výhodných setech 2v1 (nádrž se zabudovaným čerpadlem včetně příslušenství) a výhodných setech 3v1 (nádrž se zabudovaným čerpadlem a filtrem dešťové vody uvnitř nádrže). Velkou výhodou je, že si ušetříte starosti a čas, spojené se sháněním, instalací a řešením vývodů od čerpadla z nádrže.