Home Top menu Novinky Jaký druh nádrže vybrat?

Jaký druh nádrže vybrat?

Jaký druh nádrže vybrat?

Nejdříve je důležité správně vybrat druh nádrže. Nabízíme tři druhy:

  • samonosné
  • k obetonování
  • dvouplášťové

Samonosné nádrže i přes trošku matoucí název jsou určené pod zem. Oproti ostatním dvěma druhům (dvouplášťové a k obetonování) není potřeba samonosnou nádrž obetonovávat. Po usazení na základovou betonovou desku ji stačí pouze obsypat zeminou zbavenou ostrých částí. Podmínkou ale je, že se nesmí v místě usazení vyskytovat spodní voda, jílovitá nebo písčitá půda.

Nádrže k obetonování jsou určené do míst se skalnatým podložím nebo někam do svahu nebo u cesty (pojezdové ale nejsou). Usadí se na připravenou vyzrálou betonovou desku a po částech se obetonuje kolem obvodu. Na závěr se na stropu nádrže zhotoví betonová deska s armaturou. To že je nádrž obetonována je výhoda, že se tak prodlouží životnost nádrže. Tato nádrž není určena do míst se spodní vodou, jílem nebo písčitou půdou.

Nádrže dvouplášťové jsou určené do toho nejproblematičtějšího podloží – do spodní vody, jílovité nebo písčité půdy. Po přípravě dna jámy se nádrž usadí do čerstvé betonové vrstvy. Po zafixování dna nádrže se po částech vyplní mezipláští nádrže betonem až ke stropu. Na závěr se přes strop nádrže zhotoví betonová deska as armaturou.
Všechny nádrže se při usazování musí plnit postupně vodou. Rozhodně je nutné postupovat vždy podle montážního návodu. Pokud si nebudete s něčím jisti, zavolejte nám a my vám rádi poradíme. Proklik na kontakty.